Sunn og god laks

MiljøLaks er vår unike laks. Den er produsert på en dokumentert bærekraftig og miljøvennlig måte. Fiskevelferden til laksen blir godt ivaretatt og laksen får svømme i et godt vannmiljø gjennom hele sitt liv. Dette gir bedre muskulatur og meget god kvalitet på laksen.

Resultatet viser at vår laks er godt trimmet gjennom optimal strøm av vann i den lukkede merden.

Vannet hentes fra dypet, noe som gjør at laksen ikke blir utsatt for lakselus. Dette gir laksen et skinnende og godt utseende, i tillegg til en unik og god kjøttkvalitet og tekstur med optimal fordeling av fett og protein.

Unik produksjonsmetode

Vi har kontroll med hele verdikjeden for vår laks, fordi vi selv har utviklet og produsert teknologien der laksen skal vokse opp. Vi benytter fornybar energi fra ren vannkraft, og i sjøen har vi pumpesystemer som sørger for:

  • Friskt og lusefritt vann fra dypet
  • Sirkulasjon inne merden som holder laksen sunn og aktiv
  • Sedimenterbart avfall samles og benyttes for tillaging av fornybare produkter
  • Teknologien gir sterkt redusert risiko for rømming av laks til omgivelsene
  • Laksefôr slipper ikke ut av den lukkede merden, slik at villfisk ikke spiser mat den ikke bør ha
  • Minimal håndtering av fisken skaper god vekst, trivsel og fiskevelferd
  • Vi mener dette er den mest miljømessige bærekraftige sjøbaserte lakseproduksjonen i verden

Bærekraftig

Vi har fokus på miljømessig bærekraft gjennom hele produksjonssyklusen.

Det benyttes kun fornybar energi til produksjonen av laksen. Systemet har dobbel sikring, og sørger for sterkt redusert sannsynlighet for rømming.

Laksen produseres uten at den blir påført lakselus og det sedimenterbare stoffet skaper fornybare produkter. Vi mener derfor at dette er den mest miljømessige bærekraftige produksjonen av laks i sjøen i verden så langt.

Gjenbruk av avfall

Det er full kontroll på alle vannparametere i de lukkede merdene, og sedimenterbare stoffer blir fjernet i produksjonen.

Verken for-rester eller naturlige ekskrementer fra laksen vil havne på havbunnen. Slammet vi tar ut vil bli gjenbrukt til produksjon av biogass, gjødsel eller andre fornybare produkter. Produksjonen av laksen forurenser derfor ikke sjøen.

Helt uten lakselus

Laksen vokser opp i lukkede merder i sjøen, i rene fjorder med godt miljø.

Vannet henter vi opp fra dypet – dette sørger for at laksen aldri vil bli eksponert for lakselus.

Selskapsstruktur

AkvaFuture AS og AkvaDesign Systems AS har hovedkontor i Brønnøysund.

AkvaFuture AS driver oppdrett av bærekraftig og miljøvennlig laks på tre lokaliteter i Vevelstad og Brønnøy kommune. AkvaDesign Systems prosjekterer, produserer og servicerer våre egne, patenterte og lukkede merder og fasiliteter. Selskapet gjør også driftsoperativ service i produksjonen for AkvaFuture AS. Morselskapet AkvaDesign AS har også kontorer i fellesskap med disse to datterselskapene.

Besøksadresse:
Havnegata 46, 8900 Brønnøysund

Fakturamottak:
Akvadesign AS: faktura.ad@akvadesign.com
Akvadesign Systems AS: faktura.ads@akvadesign.com
Akvafuture AS: EHF – elektronisk faktura (org.nr. 914 764 238)

Kontakt

akvafuture

Ola Dybvik

Daglig leder
+47 911 81 007
ola@akvafuture.no

Benny Fjelldalselv

Driftsleder
+47 419 25 270
benny@akvafuture.no

Thomas Ellingsen

Produksjonskoordinator
+47 472 37 870
thomase@akvafuture.no

akvadesign-systems

Trond Otto Johnsen

Daglig leder
+47 901 15 120
trond@akvadesign.com

Glenn Ovesen

Operativ sjef
+47 469 49 120
glenn@akvadesign.com

Henning Hansen

Operativ sjef fartøy
+47 907 87 228
henning@akvadesign.com

Espen Korneliussen

Leder montasje
+47 975 47 198
espen@akvadesign.com

Thomas Iversen

Leder produksjon og kvalitet
+47 911 88 512
thomas@akvadesign.com

Aleksander Ormøy

Leder service
+47 468 65 799
aleksander@akvadesign.com

akvadesign

Anders Næss

Daglig leder
+47 480 444 88
anders@akvadesign.com